Du använder en gammal webbläsare. Klicka här för att ladda ner en modernare version.

Kontakta oss

Stångå Rörservice AB är ett av Östergötlands ledande företag inom vs-branschen och har drygt 60 anställda. Ungefär hälften av våra montörer arbetar med service- och underhållsarbeten åt privatpersoner, medan den andra hälften jobbar med större entreprenader inom renovering och nyproduktion. Vårt huvudkontor finns i Linköping, men vi har även filialer i Åtvidaberg, Mjölby, Motala, Östersund och Göteborg.

Var behöver du hjälp?

Vi finns representerade på ett flertal orter. Välj din ort här:

Våra medarbetare

Vi finns representerade på ett flertal orter. Välj din ort här:

Linköping

Hans Källbom
Montör
Linköping
070-445 55 33
Maila mig
Peter Klitsie
Isoleringsmontör
Linköping
0734-343418
Maila mig
Jakob Wilhelmsson
Lärling
Linköping
072-070 84 84
Maila mig
Rasmus Salomonsson
Lärling
Linköping
072-070 84 83
Maila mig
Morgan Netzell
Lärling
Linköping
072-0777709
Maila mig
Fredrik Eriksson
Montör
Linköping
0720-708475
Maila mig

Åtvidaberg

Kristian Nilsson
Montör
Åtvidaberg
0720-798592
kristian.nilsson@stangarorservice.se

Kisa

Mjölby

Karl Öst
Montör
Mjölby & Motala
072 070 84 78
karl.ost@stangarorservice.se
Lars-Göran Lindblad
Lärling
Mjölby & Motala
070-445 55 63
larsgoran.lindblad@stangarorservice.se

Motala

Karl Öst
Montör
Mjölby/Motala
072 070 84 78
karl.ost@stangarorservice.se
Lars-Göran Lindblad
Lärling
Mjölby/Motala
070-445 55 63
larsgoran.lindblad@stangarorservice.se

Göteborg

Östersund

Anders Jonsson
Montör
Östersund
0722-20 42 60
anders.jonsson@stangarorservice.se
Elias Persson
Lärling
Östersund
0722-20 42 22
elias.persson@stangarorservice.se
Kim Karlsson
Montör
Östersund
0706-908855
kim.karlsson@stangarorservice.se
Carolin Lindell
Montör
Östersund
0730-56 42 21
carolin.lindell@stangarorservice.se
Gunnar Sivertsson
Montör
Östersund
0730-70 76 11
gunnar.sivertsson@stangarorservice.se

Betonghåltagning

Olle Ranmo
Håltagare
Betonghåltagning
0702 089 627
Maila mig
Mattias Samuelsson
Håltagare
Betonghåltagning
070-512 72 35
Maila mig